Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62 Tunezja, miasta, plaże, wczasy, zabytki, informacje, Tunis - wiadomoÂści


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
statystyka
Tunezja – raj dla golfistów - 2016-06-14 19:09:04

Gra w golfa zyskuje coraz więcej amatorów. Wielu z nich kuszą skąpane w słońcu pola golfowe, które rozpościerają się na tunezyjskich terenach. Nie bez powodu, ponieważ z racji sprzyjającego klimatu, można na nich grać przez cały rok, a za ich projekty odpowiadają światowej sławy architekci krajobrazu.Największymi atutami gry w golfa są towarzyszące jej relaks i odprężenie. To także okazja do ćwiczenia umysłu. Rozgrywki odbywają się na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku, pośród zieleni. To gratka dla amatorów gier taktycznych. Mit jakoby była to forma rekreacji zarezerwowana dla "snobów" odchodzi po woli do lamusa. W golfie ważna jest bowiem etykieta i szacunek dla przeciwnika, która nie ma nic wspólnego ze znajomością arystokratycznych manier.

Graj w golfa przez cały rok

W Polsce miłośników gry w golfa przybywa z roku na rok, jednakże naszym problemem jest sezonowość i dość niewielka liczba pól do niej przeznaczonych. I tu z pomocą - w sezonie zimowym, ale nie tylko - przychodzi Tunezja. To istna mekka dla tych, którzy cenią sobie komfort i ładną pogodę przez cały rok. Większość projektów przeznaczonych do gry terenów wyszła spod rąk wybitnych architektów od pól golfowych, chociażby Ronalda Freama.

Pole golfowe jak rezerwat przyrody

W golfa na tunezyjskich terenach może grać jego każdy amator, niezależnie od poziomu zaawansowania. Wszystko dlatego, że zostały one zaprojektowane tak, aby każdy mógł dopasować swoje indywidualne możliwości do korzystania z nich. Za tym, aby odwiedzić Tunezję przemawia także fakt, że pola są usytuowane w sąsiedztwie daktylowych gajów, dęba korkowego, a także lasów eukaliptusa. Wegetacja tutejszej przyrody trwa cały rok. Nie bez powodu krąży powszechna opinia, że gdy na terenie Tunezji powstaje nowe pole golfowe, od razu zostaje wpisane na listę rezerwatów przyrody.

Ilość pól w tym skąpanym w słońcu kraju jest imponująca. Sport ten można uprawiać m.in. w pobliżu miejscowości Monastir, Tabarka, Tunis, Trozeur, Sousse, Hammamet, czy też Djerba. Ich atutem jest to, że nie znajdują się one zazwyczaj w zbyt dużej odległości od lotniska. Sprzęt można wypożyczać na nich indywidualnie. Gra w golfa jest także wpisana w ofertę wielu wycieczek, o czym można się przekonać odwiedzając stronę biura Traveligo ( www.traveligo.pl/last-minute/Tunezja ).

dodał: xavi1984 komentarz[0] |

Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )

© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch