Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 7
statystyka

Artykuły > Portal > Bądź bezpieczna na urlopie!

Niebezpieczna sytuacja może się przydarzyć każdej z nas i to w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego ważne jest, aby posiadać teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat, jakim jest samoobrona dla kobiet. Możesz skorzystać z informacji dostępnych w Internecie, wybrać się na kurs samoobrony i kupić narzędzia do obrony własnej dostępne bez zezwolenia.

Pamiętaj jednak, że to, co jest legalne w Polsce, niekoniecznie będzie legalne w innych krajach. Jeśli więc planujesz spędzić urlop za granicą, dowiedz się najpierw, jak wyglądają tam kwestie prawne.

Posiadanie gazu w krajach Unii Europejskiej

Prawo unijne nie reguluje jednoznacznie kwestii posiadania środków samoobrony. Jednak każdy kraj ma własne prawo definiujące posiadanie oraz użycie danego narzędzia. Ręczne miotacze gazu są w pełni legalne m.in. we Francji, Czechach, Rosji i Austrii. Nielegalny jest w Luksemburgu, Danii (w tym roku głośno było o sprawie 17-letniej dziewczyny, która broniła się przed gwałcicielem przy pomocy gazu pieprzowego i została oskarżona o nielegalne posiadanie broni), Holandii, Belgii, Norwegii, Islandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Chorwacji. W tych krajach tylko służby mundurowe mogą posiadać i używać tego typu środków.

Gaz pieprzowy pod warunkiem...

Są także kraje, w których gazy pieprzowe są legalne, ale tylko pod pewnymi warunkami prawnymi. W Niemczech dozwolony jest gaz do obrony przed zwierzętami, ponadto zakazane są miotacze ze zdartą etykietą i bez odpowiednich oznaczeń. We Włoszech, Finlandii i Portugalii można kupić gaz pieprzowy, jeśli posiadamy pozwolenie na broń. Na Węgrzech posiadacz gazu musi mieć ukończone 18 lat, a pojemnik z gazem nie może przekraczać 20 g.

Zawsze uważaj na to, co pijesz

Samotna kobieta może zainteresować wielu mężczyzn. Dlatego uważaj na siebie nie tylko, jeśli wracasz sama po zmroku. Zachowaj czujność także na imprezach. Mama czy siostra na pewno nie raz mówiły Ci, żeby nie zostawiać drinka bez opieki. I miały rację – tabletka gwałtu to poważne zagrożenie. Zwykle jest niewidoczna i niewyczuwalna. Nie pij więc niczego, co przyniesie Ci ktoś obcy.

Miej oko na bagaż

Pilnuj swojego bagażu, a w szczególności pieniędzy, dokumentów, biletów i telefonu. Bez nich będzie naprawdę trudno cokolwiek załatwić czy skontaktować się z bliskimi w innym kraju. Jeśli zostaniesz okradziona – niezwłocznie zgłoś ten fakt odpowiednim służbom. Bądź czujna w zatłoczonych miejscach, takich jak bazary, muzea czy centra handlowe. Wartościowe rzeczy trzymaj w sejfie lub specjalnych skrytkach.

Poinformuj bliskich, gdzie dokładnie będziesz

Nawet jeśli wyjeżdżasz po to, aby odpocząć od codziennych spraw i niektórych ludzi, koniecznie powiedz komuś bliskiemu, jak długo i gdzie będziesz, a także w jaki sposób mogą się z Tobą skontaktować. Warto ustalić zasadę, dzięki której będą wiedzieć, że jesteś bezpieczna – np. codziennie o tej samej godzinie wyślij do kogoś SMS.

Pamiętaj o tych zasadach, bo bezpieczny urlop to przyjemny urlop!

komentarz[0] |


Komentarze do "Bądź bezpieczna na urlopie!"

info
Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz...
Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )
© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch