Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 4
statystyka

Artykuły > Portal > National Geographic źródłem informacji

Źródło wiedzy

Skandale w trakcie igrzysk olimpijskich nie są żadną nowością – przytrafiały się już w czasach starożytnych. Grecy stosowali substancje dopingujące na bazie opiatów i zwierzęcych jąder, sportowcy przyłapani na łapówkarstwie zatrzymywali swoje medale (jeszcze przed naszą erą jeden z bokserów pieniędzmi przekonał swoich przeciwników do przegrania pojedynków), a zakrapiane imprezy były integralnym elementem olimpiady.

W trakcie ostatnich stu lat przepadło co najmniej dziesięć skarbów, a część spośród nich – bezpowrotnie. Tak stało się m.in. ze starożytną stolicą Asyryjczyków na terenie miasta Nimrud oraz świątyniami w Palmirze, zdewastowanymi przez islamskich ekstremistów. Najprawdopodobniej skradzione w trakcie II wojny światowej zostały zwłoki człowieka sprzed 550 tysięcy lat, odkryte w latach 20. XX wieku w Chinach. Przez buldożer zniszczona została z kolei trzydziestometrowa piramida w Belize, stanowiąca część kompleksu świątyń Majów. Mimo że liczyła około 2 tysięcy lat i chroniło ją prawo dotyczące zabytków, znajdowała się na prywatnej ziemi. Jej gruzy posłużyły do wypełnienia budowanej drogi.

Ślady pierwszych spotkań ludzi Starego i Nowego Świata – Europejczyków i rdzennych mieszkańców wyspy – odkryto w pobliżu Portoryko. Na ścianach jaskiń znaleziono przykłady lokalnej sztuki. Odnalezione fantazyjne wzory datowane są na czasy przed odkryciami Krzysztofa Kolumba.

Okno na świat

Magazyn National Geographic, wydawany przez powstałe w 1888 roku Towarzystwo, dostarcza nie tylko pasjonującej wiedzy historycznej. Różnorodność poruszanych tematów przyciąga miliony wiernych czytelników na całym świecie. Od historii, przez ochronę środowiska przyrodniczego i kwestie społeczne, aż po nowinki ze współczesnej eksploracji kosmosu – na łamach czasopisma zaprezentowany może zostać każdy temat dotyczący świata. W dodatku rzetelnie i w atrakcyjnej formie, m.in. dzięki zdjęciom najwybitniejszych międzynarodowych fotoreporterów.

Dlatego właśnie National Geographic jest tak interesujący: ponieważ w zaskakujący sposób wciąż poszerza nasze horyzonty. By nie stracić ani odrobiny wiedzy, warto więc zainteresować się prenumeratą magazynu z charakterystyczną, żółtą ramką na okładce.

Po pierwsze – to stała cena, która jest niższa od tej proponowanej bezpośrednio w kiosku. Po drugie – gwarancja, że kolekcji nie umknie żaden z numerów pisma. Po trzecie – możliwość uczestnictwa w konkursach i promocjach dostępnych tylko dla najwierniejszych czytelników. To korzyści, jakie daje prenumerata National Geographic RUCH.

komentarz[0] |


Komentarze do "National Geographic źródłem informacji"

info
Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz...
Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )
© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch