Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 61 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zypolek3/domains/etunezja.pl/public_html/globals.php on line 62 Targowanie się w Tunezji, z Tunezyjczykami


Menu główne
Tunezja
Kontakt
Google
Kurorty
Hammamet
Mahdia
Monastir
Nebul
Port el Kantaoui
Sousse
Miejsca warte zobaczenia
Kartagina
El Dzem
Sidi Bu Said
Dugga
Sahara
Praktyczne porady
20 praktycznych porad
Alkohole w Tunezji
Wybór hotelu
Ramadan
Targowanie
Wspomnienia z Tunezji
Internet w Tunezji
Tunezja
Niepełnosprawni
Język
Kuchnia
Ludność
Architektura
Religia
Pogoda
Waluta
Kobiety
Filmy
Hotele w Tunezji
Hammamet
Mahdia
Monastir
Port el Kantaoui
Sousse
Nabeul
Partnerzy
Szukaj w serwisie

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
statystyka

Artykuły > Praktyczne porady > Targowanie
        Targowanie się to jeden z podstawowych elementów życia każdego handlarza w Tunezji. To dzięki targowaniu udaje im się wielokrotnie zbić kokosy na niczego nieświadomych turystach. Z targowaniem się będziecie mieć do czynienia dosłownie wszędzie. Niezależnie czy będzie to wasza wakacyjna miejscowość,  środek Tunisu, czy też okolice najważniejszych zabytków.
        Oczywiście najtaniej zakupu można dokonać w sklepach z wywieszonymi cenami, ale nawet tam możecie się jeszcze potargować i zbić nieco z ceny. Handlarze w Tunezji są niesamowici i potrafią zakręcić w głowie dosłownie każdemu. Myślałem, że targowanie nie jest mi obce i "ściągnę" z nich każdego grosza, a jednak dałem się nabrać. Zacznę od tego, że przed dokonaniem zakupu jakiegoś produktu zorientujcie się najpierw jaka jest jego cena w sklepie z wywieszonymi cenami. Ja tego nie zrobiłem. Byliśmy w Tunisie i oczywiście odwiedziliśmy wielki bazar. Mieliśmy zakupić tunezyjskie przyprawy. Znaleźliśmy takie, które nas interesowały no i podjęliśmy rękawicę z handlarzem. Na początek standardowo uzyskaliśmy cenę dla "Amerykanów" w wysokości 25 dinarów. Kiedy wyczuł, że jesteśmy Polakami, to jako że wg nich u nas nie ma kapitalizmu - cena wynosi 23 dinary. Na to my zaproponowaliśmy 5 dinarów. Oczywiście nie był zainteresowany taką kwotą, więc nastąpiło pierwsze zamknięcie z naszej strony, odwracamy się i idziemy w drugą stronę. Po chwili nas zatrzymuje i daje cenę 15 dinarów, a my podwyższamy kwotę z naszej strony do 6 dinarów. Po raz kolejny handlarz kiwa głową, że "nie ma mowy". Wtedy następuje drugie zamknięcie, odchodzimy ponownie. Sytuacja się powtarza - handlarz nas woła i oferuje przyprawy za 10 dinarów, to my proponujemy 7. Ostatecznie wszystko staje na 8 dinarach.
        Wracamy usatysfakcjonowani oraz dumni z naszej "obrotności". Niestety zmieniamy zdanie po wejściu do sklepu z cenami, który znajdował się na wprost naszego hotelu. Dokładnie te same przyprawy kosztowały ... 2 dinary! Normalnie szok! Pierwsza kwota jaką nam za nie zaproponował handlarz była 13 krotnie wyższa! Pamiętajcie - podczas targowania kierujcie się moimi krokami, ale zawsze poprzedzajcie to sprawdzeniem ile produkt kosztuje oficjalnie, abyście mieli dobry punkt wyjścia do "walki" z handlarzem.
komentarz[5] |


Komentarze do "Targowanie"

Tunezja - targowanie. - 2009-09-03 13:06:30
autor: ~Monika 
Tunezja ! - 2010-08-09 01:06:23
autor: ~anusiaKCEW 
TYLKO NIE TUNEZIJA - 2011-05-25 19:43:09
autor: ~jan 
Tylko nie Tunezja - 2011-06-02 20:26:20
autor: ~Maria 
Tunezja - 2011-06-13 21:52:02
autor: ~Jola 
Tunis
Historia miasta
Miejsca noclegowe
Zabytki
Rozrywka
Lotniska i inne
Enfidha

Miasta
Tabarka
Kafsa
Kairuan
Tauzar
Kibili
Galeria
Hammamet
Kartagina
Monastir
Port el Kantaoui
Tunis
Sidi bu Said
Mahdia
Sousse
Najczęściej czytane
Pogoda w Tunezji Waluta Kobiety 20 praktycznych p... Sousse Hammamet Kuchnia Monastir Ramadan w Tunezji Kartagina
Ankieta
Czy w 2012 wybierasz się do Tunezji?
Jeszcze nie wiem
Tak
Wybieram inny kierunek
Nie, nie stać mnie na wyjazd

[wyniki | ankiety]
Linki
noclegi Muszyna
hotel Orlik w Krynicy Zdrój
Willa Monika w Muszynie )
© 2018 Imię Nazwisko. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch